Warszawska premiera książki naszej stypendystki

portret młodej kobiety na tle drewnianej ściany
Małgorzata Boryczka | Autor: Danuta Decker

Zbliża się warszawska premiera powieści "Nigdzie", która powstała w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy. To pierwsza powieść Małgorzaty Boryczki, znanej wcześniej jako autorka opowiadań.

O książce
„Nigdzie” to opowieść o usilnym poszukiwaniu własnego języka, dziedzictwa i tożsamości.
Bohaterka powieści ma trop: gdy była dzieckiem, wychowujący ją dziadek robił z jej włosów pędzle i sprzedawał lokalnym artystom. Jako dorosła kobieta wraca do rodzinnego miasteczka, by odnaleźć obrazy namalowane jej włosami – być może jedyne namacalne dowody swojego istnienia. Tylko czy faktycznie można odnaleźć siebie, zanurzając się w przeszłość? Gdzie szukać swoich korzeni – w miejscach, w ludziach, a może w przedmiotach?
„Nigdzie” eksploruje relację między tożsamością, językiem i pamięcią, podążając wraz z bohaterką śladami wydarzeń z przeszłości i wspomnień, którym nie zawsze można ufać.

O autorce
Małgorzata Boryczka (ur. 1989 w Kozienicach) – tłumaczka języków germańskich, autorka zbioru opowiadań "O perspektywach rozwoju małych miasteczek" (Nisza 2021). W ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy (2021) napisała powieść "Nigdzie". Pracuje nad nowym tomem opowiadań "Wycieczki rodzinne. Lubi koty i smutne filmy, mieszka gdzie popadnie.”

Spotkanie z Małgorzatą Boryczką odbędzie się 16 listopada o godzinie 19 w Najlepszej Księgarni i będzie także transmitowane na FB.