null

Noc Bibliotek. To się musi powieść!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na kolorowym tle czarny zarys postaci trzymającej książkę z datą 1.10.22, w górnym prawym rogu logo NOCY BIBLIOTEK
Autor: Piotr Młodożeniec

W sobotę 1 października odbędzie się ogólnopolska Noc Bibliotek. Do akcji pod hasłem „To się musi powieść” włączają się także warszawskie biblioteki. To wielkie święto bibliotek i osób kochających czytanie.

Akcja w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako otwartych, najbliższych, najbardziej demokratycznych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi. 

Uroczysta inauguracja 8. Nocy Bibliotek odbędzie się w Bibliotece Narodowej i będzie transmitowana online. Po części oficjalnej organizatorzy zapraszają na koncert Małgorzaty Litwinowicz i Oleny Yeremenko „Wieczór (o)powieści”, a także spotkanie śpiewacze z Adamem Strugiem „Leśmian z publicznością”. Uroczystość poprowadzi Magdalena Warzecha.

Czytelnicza noc
W tę wyjątkową październikową noc w bibliotekach odbędzie się wiele inspirujących wydarzeń: spotkania autorskie, konkursy literackie, specjalne warsztaty kulinarne, ekologiczne czy komiksowe, głośne czytanie bajek, gry i zabawy, robienie zakładek do książek, projekcje filmów i przedstawienia teatralne, a także koncerty i wystawy.

Szczegółowy program wydarzeń, wraz z mapą, można znaleźć na stronie Nocy Bibliotek oraz profilach FB stołecznych placówek. Zachęcamy do odwiedzania strony Biblioteki Warszawy – tam zamieszczane są informacje o ciekawych czytelniczych wydarzeniach w stolicy.