null

Noc Księgarń 2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie
06.10.2022 11:00 - 07.10.2022 23:00
Logotyp wydarzenia na tle rysunku nocnego miasta.
Noc Księgarń 2022

Szeroki program, obejmujący m.in. spotkania autorskie, debaty, warsztaty, kiermasze czy koncerty przyciąga uwagę wielu mediów, blogerów i czytelników. Co roku do inicjatywy przyłączają się dziesiątki instytucji, organizacji oraz ponad 100 niezależnych księgarń z całej Polski. Festiwal promuje niezależne księgarnie stacjonarne.

Noc Księgarń to w tym roku ponad 200 wydarzeń. W programie czytelnicy znajdą kiermasze, spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i dorosłych, koncerty, spacery literackie, debaty, turnieje krzyżówek, wykłady, pokazy naukowe, konkursy i quizy literackie. Co roku Noc Księgarń zaskakuje bogactwem nietypowych wydarzeń. W tym roku w księgarniach będzie można potańczyć, pośmiać się podczas komediowych improwizacji literackich, posłuchać utworów Marii Konopnickiej w awangardowych interpretacjach muzycznych, potrenować jogę czy przygotować wegańskie przysmaki w trakcie warsztatów kulinarnych.

W bieżącej edycji uczestniczą księgarnie z 55 miast. Patronat nad wydarzeniem w Warszawie objął Prezydent Miasta Stołecznego.

Program Nocy Księgarń 2022 w Warszawie