null

Piątkowa noc w warszawskich księgarniach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Grafika przedstawiająca księgarnie przy ruchliwej ulicy, na szyldzie widnieje napis: "Noc Księgarń 7 października 2022".

Już po raz czwarty odbędzie się Noc Księgarń, wyjątkowe wydarzenie z udziałem ponad 150 miejsc z całej Polski, w tym 34 w stolicy. Akcji patronuje Prezydent m. st. Warszawy.

Spotkania autorskie, debaty, dyskusje, warsztaty, pokazy filmów, koncerty, spacery literackie, kiermasze - wszyscy kochający książki, niezależnie od wieku i upodobań, znajdą coś dla siebie. Sporo atrakcji przygotowały stołeczne księgarnie, także te biorące udział w plebiscycie “Ulubiona Księgarnia Warszawy”.  

Ciekawie zapowiada się np. komedia improwizowana „Z miłości do książek” w Big Book Cafe czy spacer szlakiem dawnych księgarń, antykwariatów i kawiarni literackich, który poprowadzi Błażej Brzostek, laureat 15. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy za książkę „Wstecz. Historia Warszawy do początku”.

Nasze ulubione księgarnie
W tej wyjątkowej czytelniczej akcji wezmą także udział księgarnie, które startowały w plebiscycie „Ulubiona Księgarnia Warszawy”. Jedno z najbardziej utytułowanych miejsc, Tarabuk zaprasza na spotkanie z pisarką Katarzyną Grocholą. Z kolei Tajfuny organizują 7 października „pełen grozy i tajemnic wieczór”, podczas którego można będzie kupić najlepsze kryminały i thrillery z bogatej oferty książek azjatyckich. We Wrzeniu Świata odbędzie się spotkanie z Zofią Stanecką i Jarosławem Mikołajewskim.

Podczas tego wyjątkowego wieczoru porozmawiamy o książkach, które mają niezwykłą moc... MOC ŁĄCZENIA POKOLEŃ!

– zachęcają organizatorzy spotkania. 

Praski Antykwariat Zakładka przygotował na Noc Księgarń warsztaty dla młodzieży licealnej „Kreatywna strona przekładu – tłumaczenie gier słownych i różnych innych nieprzekładalnych zagwozdek”. 

Szczegóły dotyczące atrakcji przygotowanych przez inne warszawskie księgarnie można znaleźć na stronie Nocy Księgarń oraz na ich profilach FB.