null

Noc Księgarń 2023

Drukuj otwiera się w nowej karcie
13.10.2023 17:00 - 14.10.2023 01:00
Zdjęcie książek ułożonych na półkach w antykwariacie
Autor: m.st. Warszawa

Już po raz piąty OSDW Azymut wspólnie z księgarzami i księgarkami, wydawcami i instytucjami organizuje Noc Księgarń. Tegoroczna edycja odbędzie się 13 października. Akcji patronuje prezydent Warszawy. Tego dnia rusza też głosowanie w plebiscycie Ulubiona Księgarnia Warszawy.

W stolicy specjalne wydarzenia Nocy Księgarń odbędą się w kilkudziesięciu księgarniach i antykwariatach.

13 października w księgarniach będzie można potańczyć, posłuchać muzyki na żywo, obejrzeć filmy i spektakle teatrów improwizowanych, czy posłuchać poezji. Odbędą się także spacery literackie, quizy czytelnicze oraz warsztaty: translatorskie, plastyczne, muzyczne i z projektowania okładek książek. Jak zwykle program pełen będzie też spotkań z autorkami i autorami.

Poza wydarzeniami w księgarniach zaplanowano także wiele imprez towarzyszących. Odbędzie się np. spacer historyczny śladami Norblina z Konradem Niemirą, autorem książki „Bazgracz. Trzy eseje o Norblinie”, za którą otrzymał tegoroczną Nagrodę Literacką m.st. Warszawy.

Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach z Anną Taraską i i Dominiką Czerniak-Chojnacką – twórczyniami książki „Dwa słowa”, także wyróżnionej Nagrodą Liiteracką m.st. Warszawy.

W Noc Księgarń stołecznymi ulicami będzie jeździł literacki tramwaj, w którym odbędą się spotkania autorskie oraz koncert Marcela Balińskiego (pianino) i Kuby Więcka (saksofon). Czytelnicy, którzy wsiądą do tramwaju, mogą też liczyć na książkowe upominki.

Program wydarzeń w warszawskich księgarniach dostępny jest na stronie Nocy Księgarń.

Tego dnia rusza głosowanie na miejsca nominowane w plebiscycie Ulubiona Księgarnia Warszawy.