null

Noc Muzeów 2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie
14.05.2022 19:00 - 15.05.2022 03:00
W centrum uwagi plakat Nocy Muzeów 2022 umieszczony na stojaku w zajezdni w zajezdni MZA. W tle widać stare, odrestaurowane pojazdy - samochody i autobusy.
Autor: Rafał Motyl

W sobotę 14 maja zapraszamy na noc pełną wrażeń i atrakcji. Aż 202 warszawskie placówki - kulturalne, ale nie tylko - przygotowały specjalną ofertę na XVIII edycję Nocy Muzeów.

Noc Muzeów w Warszawie, największa i jednocześnie najlepiej rozpoznawalna impreza kulturalna w stolicy cieszy się ogromną popularnością od 2004 roku. Placówki biorące udział w Nocy Muzeów to miejsca związane m.in. ze sztuką, kulturą i historią. Zapewniają one ciekawą i bogatą rozrywkę, a także pokazują pomieszczenia na co dzień niedostępne. 

W tym roku przygotowaliśmy specjalnie paradę, wystawę i trasę turystyczną zabytkowymi autobusami dookoła Pałacu Kultury i Nauki. Zachęcamy też do odwiedzenia interaktywnej instalacji na pl. Defilad, która – dosłownie i w przenośni – przeniesie nas w świat sztuki i zamieni w bohaterów wybranych obrazów.

W programie jest również wystawa architektoniczna w Widok Towers, zwiedzanie podziemnych pozostałości warszawskiej Starówki czy silent disco z bitami, w których wykorzystano dzieła W.A. Mozarta. Zapraszamy do odwiedzenia aż 84 wydarzeń na zewnątrz (w tym wiele – dla dzieci). 24 instytucje będą brały udział w Nocy Muzeów po raz pierwszy

Szczegółowy program – na stronie Nocy Muzeów.