null

18. Noc Muzeów - przyjmujemy zgłoszenia

Drukuj otwiera się w nowej karcie
na fioletowawym tle z zarysem Pałacu Kultury i Nauki napis drukowanymi literami Noc Muzeów 14 maja 2022

Rusza rejestracja placówek, które wezmą udział w kolejnej Nocy Muzeów w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się 14 maja. Muzea, galerie, instytucje publiczne i kulturalne mogą już zgłaszać się do udziału w imprezie.

Zgłoszenia instytucji, które chcą wziąć udział w Nocy Muzeów w Warszawie, przyjmowane są za pośrednictwem formularza, który można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia kultura.um.warszawa.pl/nocmuzeow

Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską. Pierwsza odbyła się w Berlinie w 1997 r. Sukces imprezy był tak duży, że kolejne europejskie miasta - w tym Warszawa od 2004 roku - również zdecydowały się na organizację podobnych przedsięwzięć. W Polsce impreza przybrała szerszą formułę niż w innych krajach. Swoje programy pokazują nie tylko muzea, ale także inne placówki i instytucje związane są z kulturą, życiem publicznym czy nauką. 

Szczególnie w obecnym czasie ważne jest, żeby korzystać z oferty kulturalnej na różne sposoby: w domowym zaciszu, oglądając program online, ale przede wszystkim w bezpośrednim kontakcie, uczestnicząc w wydarzeniach na świeżym powietrzu, w spacerach, udostępnianiu miejsc zwykle niedostępnych czy tradycyjnie - odwiedzając muzea. Musimy być przygotowani na różne scenariusze związane z obostrzeniami pandemicznymi

– podkreśla wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra. 

Podczas Nocy Muzeów można zwiedzić różne instytucje i placówki kulturalne, które na ten wyjątkowy dzień roku przygotowują wiele specjalnych wydarzeń. W Warszawie udostępniane są także miejsca na co dzień są niedostępne dla zwiedzających.

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów w Warszawie, podobnie jak poprzednia, opierać się będzie na trzech możliwościach udziału. Zgłaszać można program online, wydarzenia organizowane na zewnątrz oraz na tradycyjne, stacjonarne zwiedzanie.

Rejestracja placówek potrwa do 16 lutego do godziny 18.00.