null

Noc Świętojańska 2022 w Służewskim Domu Kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
23.06.2022 18:00 - 23.06.2022 22:00
Widok na olbrzymi księżyc z pośród traw. Na biało tekst: "Noc Świętojańska, 23 czerwca, godzina 18, amfiteatr i park przy SDK".
Noc Świętojańska 2022 w SDK

W równonoc letnią Służewski Domu Kultury zaprasza na magiczny wieczór pełen atrakcji. Dla gości przygotowano: koncert muzyki ludowej zespołu Cicha&Spółka, spektakl rodzinny Teatru Akt „Tańcząc ku korzeniom”, warsztaty z plecenia wianków i konkurs.

19.00 / „Krym/Tatarzy/Karaimi” - koncert w wykonaniu Cicha&Spółka (60 minut)Karolina Cicha jest wokalistką, kompozytorką i multiinstrumentalistką zafascynowaną tradycyjną muzyką mniejszości północno-wschodniej Polski. Jej płyta „TANY” jest nominowana do Fryderyka w kategorii Muzyka Świata. Cicha ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce. W 2015 roku Cicha znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX - największym festiwalu World Music na świecie. Wraz ze SPÓŁKĄ zdobyła GRAND PRIX i Nagrodę Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja". SPÓŁKA to zespół muzyków specjalizujących się w grze na różnorodnych instrumentach etnicznych. Aranżacje zespołu oscylują na syku tradycji i współczesności. Obecny kierunek poszukiwań zespołu to etniczny groove, rytm, energia oraz melodyjność, która pozwala zachować prawdę emocji i metafizyki. Na koncercie obok utworów z nominowanej do Fryderyka płyty „Tany” usłyszymy także pieśni z najnowszej płyty „Karaimska Mapa Muzyczna”.

20.30 / „Tańcząc ku korzeniom” - spektakl Teatru Akt z Warszawy (30 minut)

"Tańcząc ku korzeniom" przybliża człowieka do świata przyrody i zaciera granice pomiędzy życiem i sceną. Opiera się na poszukiwaniu naturalnego ruchu na styku człowiek-natura, ekspresji emocji, podejmowaniu dialogu z uniwersum. Podążanie za wewnętrznymi obrazami i impulsami związanymi z życiem kwiatów, drzew, ich związkom z życiem człowieka pozwoli głęboko zanurzyć się w ciele i uzewnętrzniać to, co wyłania się w głębi podświadomości. Taniec czerpiący z podświadomości, podobnie jak rytuał – daje możliwość transgresji, staje się działaniem o kosmicznym znaczeniu podejmowanym w imieniu wspólnoty.

źródło: Służewskim Domu Kultury

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap