null

Hashtag Lab: Nocny krąg głosowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
30.11.2023 20:00 - 30.11.2023 21:00
Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab, Barska 29
Ciemnogranatowe tło i napis Nocny Krąg Głosowy
Hashtag Lab

Hashtag Lab zaprasza na pierwsze z cyklu spotkań pod hasłem "Nocny krąg głosowy". To propozycja dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swój dobrostan sensoryczny. Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Życie w dużym mieście, dla wielu osób wiąże się z przebodźcowaniem sensorycznym (hałas, tłumy, korki, kolejki, samochody), a co za tym idzie, ze stresem i przemęczeniem.

Wydawanie dźwięków uwalnia endorfiny i stymuluje nerw błędny, odpowiadający za pracę najważniejszych organów w naszym ciele. Nauczymy się słuchać naszego ciała, kierować uwagę do wewnątrz. Odkryjemy jak brzmi nasz głos w harmonii z innymi osobami. Zbadamy jego oddziaływanie na innych i samych siebie.

Na zajęciach postaramy się uspokoić zmysły, rozluźnić ciało i uspokoić oddech. Wspólnie będziemy wykonywać ćwiczenia głosowe, które wprowadzą nas w medytacje i wyciszenie.

Ćwiczenia głosowe będą oparte na prostych melodiach i harmoniach zaczerpniętych z tradycyjnych pieśni ludowych Europy Wschodniej. Zajęcia poprowadzą osoby tworzące inicjatywę „Chór niemęski” ze wsparciem nauczycielki emisji głosu.

Na zajęcia obowiązują zapisy. Szczegóły na stronie Hashtag Lab.