null

Obadiah – Tomasz Pokrzywiński & Ensemble Labirhythm – Festiwal Muzyka Pokoju - Muzyka Wiary

Drukuj otwiera się w nowej karcie
20.10.2022 19:00 - 20.10.2022 21:00
Białe napisy na czarnym tle.
Festiwal Muzyka Pokoju - Muzyka Wiary

Wybitni artyści jazzu, muzyki klasycznej i współczesnej zagrają w Warszawie w dniach 20-25 października podczas szóstej edycji Festiwalu Muzyka Pokoju – Muzyka Wiary organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Obadiah – Tomasz Pokrzywiński & Ensemble Labirhythm

W 1918 roku w Kairze odkryto średniowieczny manuskrypt zawierający tajemniczą notację muzyczną. Melodie do starotestamentowych tekstów po hebrajsku były zapisane w sposób charakterystyczny dla chorału gregoriańskiego. Autorem manuskryptu był Obadiah Neofita. Włoch, który krótko po ślubach kapłańskich, zainspirowany snem, dokonał konwersji na judaizm, przyjmując w 1102 roku imię Obadiah.

Po tajemnicze kompozycje z kairskiego zwoju sięga, specjalnie dla Festiwalu Muzyka Pokoju – Muzyka Wiary, wybitny wiolonczelista, kompozytor i aranżer Tomasz Pokrzywiński. Jego pasją jest twórcze eksplorowanie pogranicza klasyki, jazzu i świata improwizacji i kreowanie nowych, intrygujących muzycznych wartości. Pokrzywiński wraz ze stworzoną przez siebie, a złożoną z doskonałych instrumentalistów, międzynarodową formacją Ensemble Labirhythm podejmuje wyzwanie rekonstrukcji dzieła średniowiecznego twórcy. Kierując się wyjątkową wrażliwością, umieszcza je we współczesnym muzycznym świecie.

Projekt "Obadiah" to niezwykła wyprawa do magicznej, zapomnianej przeszłości muzycznej i opisywanie jej na nowo językiem XXI wieku. To także olbrzymi wkład w przywracanie muzycznego, wielokulturowego dziedzictwa ludzkości.

Festiwal Muzyka Pokoju - Muzyka Wiary

Sprawdź lokalizację na mapie