null

Jurorki i jurorzy wybierają najlepsze reportaże 2021 roku

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Maria Krawczyk

Już niedługo poznamy 10 tytułów, spośród których wyłonione zostaną książki-finalistki 13. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Jury pod przewodnictwem reportażystki Katarzyny Surmiak-Domańskiej rozpoczęło obrady.

W składzie jury są także: William Brand, tłumacz i pierwszy agent literacki Ryszarda Kapuścińskiego; Wojciech Jagielski, reportażysta i wieloletni korespondent wojenny, publicysta Tygodnika Powszechnego; Taciana Niadbaj, białoruska poetka i tłumaczka, która stała na czele zdelegalizowanego przez Łukaszenkę Pen Clubu na Białorusi oraz Elżbieta Sawicka, dziennikarka i redaktorka, wieloletnia szefowa działu kultury Rzeczpospolitej. Sekretarzynią jury jest Maria Krawczyk, redaktorka i psychoterapeutka.

Jury wybierze dziesięć najlepszych reportaży wydanych w Polsce w 2021 roku, a z nich wyłoni pięć książek, które otrzymają nominacje. Pod koniec maja dowiemy się, kto otrzyma tegoroczną Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. 

Przypomnijmy, do 13. edycji Nagrody zostały zgłoszone 143 książki polskich i zagranicznych autorów oraz autorek, wydane w Polsce w 2021 roku. Laureat/laureatka Nagrody otrzyma 100 tysięcy złotych.