null

Rozwijaj ciekawość i kreatywność z kinem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zielonym tle kadr z filmu - młoda kobieta opierająca się o wieżowiec na dużej wysokości. Napis: Od ciekawości do kreatywności Film dokumentalny w szkole
Autor: Fundacja Okonakino

Fundacja Okonakino w ramach projektu „Od ciekawości do kreatywności. Film dokumentalny w szkole" ogłasza nabór publicznych szkół ponadpodstawowych do 3-letniego bezpłatnego projektu edukacyjnego.

Program obejmuje projekcje 31 najnowszych filmów dokumentalnych, pokazywanych premierowo na kolejnych edycjach Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, na platformie Akademia.vod.mdag.pl w czterech wyłonionych szkołach. W programie także lekcje i spotkania z ekspertami i ekspertkami.

Filmy udostępnione w ramach programu dotyczą zagadnień w czterech obszarach: różnorodności kulturowej, ekologii, aktywizmu oraz filmu jako medium. Zakwalifikowane do projektu szkoły otrzymają przygotowane przez ekspertów scenariusze lekcji dotyczące poruszanych w filmach tematów.
Osobny komponent zostanie poświęcony kreatywnej pracy uczniów – w obrębie stworzenia scenariuszy lub treatmentów
(szkiców scenariuszy, obejmujących m.in. temat, przedstawienie bohaterów, opis warstwy wizualnej) filmów dokumentalnych i realizacji krótkich form filmowych o charakterze dokumentalnym.
W tajniki kreatywnej pracy w obrębie medium filmowego wprowadzą zaproszeni do projektu eksperci i ekspertki na specjalnie zorganizowanych spotkaniach.

Fundacja Okonakino na zgłoszenia szkół czeka do 19 czerwca. Chęc udziału w projekcie należy zgłosić mailowo na adres odciekawoscidokreatywnosci@gmail.com.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Więcej informacji – na stronie Akademii Dokumentalnej.