null

Oficerki - premiera w Komunie Warszawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
18.03.2022 19:00 - 18.03.2022 22:00

Spektakl "Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach" w reżyserii Anny Smolar powstaje w koprodukcji z Teatrem Polskim w Bydgoszczy.

Działają w zmaskulinizowanym świecie. Wiedzą, jak ważne jest stawianie granic, egzekwowanie reguł i panowanie nad sobą. Muszą radzić sobie z własnymi emocjami, nie zważając na agresję tych, których mają chronić. W dzień i w nocy, niezależnie od pogody i nastroju dbają o porządek. Toną w pracy. Policjantki – martwe pole feministycznego dyskursu.

Spektakl Oficerki jest fantazją opartą na faktach i świadectwach. Próbom towarzyszą spotkania zespołu z policjantkami. Zderzenie naszych, cywili, wyobrażeń i stereotypów z ich opowieściami, stało się punktem wyjścia do przyjrzenia się umowie społecznej, w ramach której rzekomo poruszamy się wszyscy. Czy rzeczywiście ją zawarliśmy? W co gramy, kiedy zawieramy ze sobą rozmaite umowy – w domu, w szkole, w pracy, w szpitalach i w urzędach, na ulicach? Czy dają one nam poczucie bezpieczeństwa czy wręcz odwrotnie? I czy potrafimy umówić się na coś innego?

Spektakl został zrealizowany w ramach programu HUB Kultury KW finansowanego przez m.st. Warszawa.

Premiera:
18.03.2022, Teatr Komuna Warszawa
25.03.2022, Teatr Polski w Bydgoszczy
 

Źrodło: wydarzenie na profilu FB Komuny Warszawa