null

Opowiedz mi, druhno - spotkanie autorskie w MPW

Drukuj otwiera się w nowej karcie
30.03.2023 18:00 - 30.03.2023 19:30
zielone tło, na nim zarysowane dwie postaci kobiece - po lewej stronie dziewczyna w mundurku harcerskim, gestykuluje, po prawej druga młoda kobieta, coś notuje
Fragment okładki książki "Opowiedz mi, druhno"

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na spotkanie z Karoliną Czerwińską, autorką książki „Opowiedz mi, druhno – z życia Anny Zawadzkiej”. Spotkanie odbędzie się w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wstęp wolny.

Los naznaczony wojną. Postacie, których nie sposób zapomnieć. Historia pełna zawirowań i odwagi młodego pokolenia z czasów wojennych, i Powstanie, które zmieniło dzieje Polski. To wszystko znalazło się w książce Karoliny Czerwińskiej pt. „Opowiedz mi, druhno – z życia Anny Zawadzkiej”.

Główną bohaterką tej opowieści biograficznej jest siostra Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” – Anna (1919–2004). Podobnie jak brat włączyła się w walkę z okupantem. Posługiwała się pseudonimem Hanka. Należała do Szarych Szeregów, była komendantką Hufca Harcerek Warszawa-Śródmieście. Po wojnie została nauczycielką i wykładowczynią, pełniła też funkcję wiceprzewodniczącej Związku Harcerstwa Polskiego. Debiutancka książka Karoliny Czerwińskiej to hołd autorki dla dziewczyny, która udowodniła, że przeciwności losu można pokonać.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 30 marca, o godzinie 18:00.

Miejsce: Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego

Wstęp wolny.

Źródło: profil Facebook Muzeum Powstania Warszawskiego.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.