null

Byłaś nowa/byłeś nowy w Warszawie? Opowiedz nam!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dom Spotkań z Historią czeka na opowieści

Dlaczego właśnie Warszawa? Jakie były Twoje początki w nowym mieście? Co było inne, trudne, a może zaskakujące? Te pytania zadaje Dom Spotkań z Historią wszystkim tym, którzy chcą opowiedzieć o swoich początkach życia w stolicy.

Dom Spotkań z Historią realizuje projekt dokumentacyjny o migracjach do Warszawy w latach 1945–2022. Poszukuje rozmówczyń i rozmówców, którzy przeprowadzili się do stolicy przed wielu laty albo całkiem niedawno, szukając szczęścia, kariery, miłości, wykształcenia, pracy lub z innych powodów.

Z wybranymi osobami instytucja nagrywać będzie wywiady w formacie wideo lub audio – opowieść nowych mieszkańców/mieszkanek Warszawy może stać częścią Archiwum Historii Mówionej DSH i Ośrodka KARTA.

Zachęcamy do zgłaszania historii znajomych, rodziców, dziadków. Razem możemy utrwalić barwną historię nowych warszawiaków i warszawianek.

Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wypełnić krótką ankietę dostępną w recepcji Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20) lub wypełnić ankietę online.