null

“Orlando. Moja polityczna biografia” - pokaz filmu

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
29.06.2024 21:30 - 29.06.2024 23:00
Teatr Powszechny
Teatr Powszechny zaprasza

Teatr Powszechny zaprasza na plenerową projekcję filmu “Orlando. Moja polityczna biografia” towarzyszącą wznowieniu spektaklu “Orlando. Biografie”. Pokaz rozpocznie się po zachodzie słońca na dziedzińcu teatru. Wstęp wolny.

Spektakl “Orlando. Biografie” oparty na powieście Virginii Woolf próbuje zmierzyć się z zakłopotaniem, niechęcią i nienawiścią wobec inności.

W podróży przez wieki, życiorysy, a także doświadczenia zaproszonych do projektu artystów cispłciowych oraz określających się jako osoby trans- i niebinarne, pytamy: czy naprawdę bycie inną/innym jest tak rzadkie, jak nam się wydaje? A może każda z nas jest w jakiś sposób inna? Czy innością nie jest każda transformacja i przemiana, jaką przechodzimy w życiu?

„Orlando – moja polityczna biografia” również odwołuje się do “Orlando” Virginii Woolf. Reżyser – hiszpański filozof, pisarz i aktywista Paul B. Preciado wychodzi z założenia, że wszystko, co stanowi o jego własnej biografii, zostało już wcześniej opisane właśnie przez Woolf, w dodatku prawie sto lat temu. Reżyser zabiera więc widzki i widzów w podróż przez meandry współczesnej kultury, dekonstruując jej polityczne utopie, dekolonizując język i poszerzając społeczną reprezentację o osoby wykluczone i marginalizowane.

Źródło: Teatr Powszechny. 

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia