null

Osiecka Orientalnie – „Nie żałuję” | koncert w Teatrze Roma

Drukuj otwiera się w nowej karcie
18.12.2021 19:30 - 18.12.2021 21:30
Zdjęcie zespołu na czarno z instrumentami na tle różowo- fioletowej planszy. Obok, po lewej białe napisy na różowym tle.

Agnieszka Osiecka to postać kultowa, której bogata twórczość literacka i artystyczna na stałe wpisały się do kanonu polskiej kultury. Była kobietą niezwykle wszechstronną, jednak to teksty piosenek jej autorstwa obdarzone zostały szczególną estymą, zapewniając nieśmiertelność jej wyjątkowej postaci. Piosenki te do dziś cieszą się niegasnącą popularnością, budzą zachwyt i wzruszają do łez – zarówno wykonawców, jak i słuchaczy.

Zespół wybitnych muzyków w projekcie Osiecka – Orientalnie sięgają do tej niezwykłej twórczości, czerpiąc z niej to, co najlepsze i dzieląc się swoją wrażliwością odczytując ją na nowo. Dzięki wykorzystaniu dźwięków koncertowego akordeonu, aksamitnego brzmienia wokalu, kurdyjskich instrumentów perkusyjnych, magicznego brzmienia kemancze, artyści tworzący koncert ubierają znane i lubiane utwory w orientalny płaszcz muzyczny, nadając im nietuzinkowy styl, świeżą jakość oraz nową duszę.

źródło: Teatr Muzyczny Roma