null

Odliczamy dni do otwarcia Hashtag Lab

Drukuj otwiera się w nowej karcie
widok na scenę w sali ćwiczeń, w centralnym punkcie brązowy fortepian, za nim, po prawej stronie pianino, w tle białe ściany
Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab | Autor: Maciek Jaźwiecki

Lada chwila na kulturalnej mapie Warszawy pojawia się nowe miejsce: Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab. Najmłodsza Społeczna Instytucja Kultury m.st. Warszawy, a zarazem pierwsza w Polsce stała scena dla muzyki nowej, zostanie otwarta w najbliższy weekend.

W modernistycznej willi na Starej Ochocie, przy ul. Barskiej 29, będą odbywać się koncerty, warsztaty edukacyjne, zajęcia dla najmłodszych i kursy mistrzowskie. Hashtag Lab chce tam organizować spotkania i rozmowy na ważne tematy, łączyć artystki i artystów, gościć kompozytorki i kompozytorów, tworzyć nowe pomysły i prowadzić działania społeczne.

Weekend pełen atrakcji

Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab zaprasza na huczne otwarcie swojej nowej siedziby. W piątek i sobotę (24-25.02), od godziny 12.00 do 20.00, można będzie premierowo zwiedzić wnętrza pięknej willi przy Barskiej 29 – gości będą oprowadzać członkowie kooperatywy Hashtag Ensemble, która zainicjowała projekt. Będzie można napić się kawy i poznać plany działalności nowej instytucji.

W piątek o godzinie 15.00 odbędzie się odsłonięcie muralu na Barskiej i spotkanie z jego autorami - Karolem Tomokim Yamazakim i Bartłomiejem Kiełbowiczem. Od godziny 16.00 można będzie oglądać interaktywną instalację Wojciecha Błażejczyka #Network Music, odwzorowującą mechanizmy Sieci. Z okazji uruchomienia instalacji rozmowę z autorem przeprowadzi Ewa Szczecińska. 

Od godziny 17:00 na patio Hashtag Labu zobaczyć będzie można projekcję weneckiej video-opery. W rejs gondolą zabiorą uczestników Joanna Freszel, instrumentaliści Hashtag Ensemble i klawesynistka Gośka Isphording. Projekcje wideo przygotowały Pia Partum i Aleksandra Ołdak.

Muzyka po trzykroć

Kulminacyjnym punktem otwarcia Przestrzeni Muzyki Współczesnej Hashtag Lab będzie sobotni koncert składający się z trzech części. O godz. 20.00 na scenie Hashtag Labu Martyna Kosecka i Idin Samimi Mofakham zaprezentują utwór “Surge” – artystyczny głos w sprawie zbrodni dziejących się w Iranie. O 21.00 odbędzie się koncert gospodarzy – zespołu Hashtag Ensemble. W programie znalazły się słynne utwory Petera Maxwella Daviesa “Eight Songs for a Mad King” (1969) i Louisa Josepha Andriessena “Workers Union” (1975). Otwarcie Przestrzeni Muzyki Wspołczesnej zakończy set DJ-ski w wykonaniu duetu Ryterski Live / czuły.

Wstęp na wszystkie te wydarzenia jest bezpłatny.