null

Otwarcie Lengrenówki – otwartej pracowni Muzeum Karykatury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
10.06.2022 - 12.06.2022

10 czerwca 2022 zostanie oficjalnie otwarta Lengrenówka, edukacyjno-artystyczna przestrzeń Muzeum Karykatury, dawna pracownia i mieszkanie Zbigniewa Lengrena, mieszczące się przy ulicy Brzozowej 6/8a na Starym Mieście w Warszawie.

Weekend otwarcia obfitować będzie w szereg wydarzeń artystycznych i edukacyjnych.

 

W piątek 10 czerwca nastąpi oficjalne otwarcie, które uświetni Plenerowa Rewia Lengrenowa przygotowana przez warszawski Klub Komediowy oraz koncert Real Gone Tones – warszawskiego zespołu grającego muzykę rockabilly, rhythm'n'blues, swing i country, którego wokalistką i liderką jest Maria Lengren – wnuczka sławnego rysownika.

 

W sobotę 11 czerwca zapraszamy na KARYKATOUR - spacer z mapą-grą po warszawskim Starym Mieście, który poprowadzi dyrektor Paweł Płoski. Planujemy również warsztaty z żartów rysunkowych z Michałem Rzecznikiem, autorem „Naprawdę nieśmiesznych rysunków” oraz warsztat literacki z Grzegorzem Uzdańskim, autorem strony „Nowe wiersze sławnych poetów”, pisarzem, autorem niedawno wydanej powieści „Wypiór”.

 

Na niedzielę 12 czerwca zaplanowaliśmy otwarty plenerek rysunkowy pod Lengrenówką, który poprowadzi Weronika Reroń, ilustratorka i projektantka graficzna, oraz spotkanie komiksowe z Jackiem Świdzińskim, rysownikiem na co dzień związanym z „Przekrojem” – autorem komiksów (scenariuszy i rysunków). Dzień zakończą „Filutki. Warsztaty opowiadania dla dzieci” organizowane razem ze Stowarzyszeniem Studnia O.

źródło: Muzeum Karykatury

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

map-oracle@1.0.0/js/MapOracleMap.es as MapOracleMap