null

Oprowadzanie po Osiedlu Jazdów. Edycja jesienna

Drukuj otwiera się w nowej karcie
03.12.2023 12:00 - 03.12.2023 13:30
Grafika zapowiadająca cykl oprowadzań po osiedlu Jazdów - na zdjęciu jeden z domów fińskich na Jazdowie
Osiedle Jazdów

Zapraszamy na jesienne spacery po najbardziej malowniczej warszawskiej wiosce, zabytkowej kolonii domków fińskich, wiejskiej, społecznej autonomii w samym centrum Warszawy. Udział bezpłatny.

Osiedle Jazdów to dobro wspólne wszystkich mieszkańców i mieszkanek Warszawy.

Naszym celem jest przybliżenie go dla Was i otwarcie go jeszcze bardziej. Na spacerach będziemy opowiadać o historii tego miejsca, aktualnych działaniach, o tym czym jest Partnerstwo Otwarty Jazdów oraz jak udało się nam ocalić domki przed zniszczeniem i jaka przyszłość czeka. Będziemy wchodzić do tajemniczych ogrodów i do samych domków, przybliżymy Wam działalność poszczególnych organizacji. Spojrzymy na tę przestrzeń z różnych perspektyw i spróbujemy wytłumaczyć Wam różne formalne zawiłości funkcjonowania Osiedla. Odpowiemy na nurtujące Was pytania i podpowiemy jak możecie współtworzyć to miejsce i jego program.

Udział w spacerach jest bezpłatny, ale na miejscu można przekazać datek na rzecz Partnerstwa Otwarty Jazdów, które na co dzień dba o sprawne funkcjonowanie całego Osiedla Jazdów i zrzesza jego organizacje pozarządowe, grupy oddolne oraz mieszkańców i mieszkanki osiedla.

Wydarzenie odbywa się na Osiedlu Jazdów, największym oddolnym centrum kultury i edukacji w Polsce, zielonej enklawie w sercu Warszawy. 

Zbiórka przy Domku fińskim (Sołectwo), ul. Jazdów 10/5.