null

Pałace Wilna – wykład w DSH

Drukuj otwiera się w nowej karcie
12.10.2022 18:00 - 12.10.2022 20:00
Na zdjęciu zabytkowa ulica w wilnie. Na górze na czerwono tekst: "Pałace Wilna na przełomie 17 i 18 wieku, Anna Sylwia Czyż".
Pałace Wilna

Wykład poprowadzi Dr hab. Anna Sylwia Czyż, prof. Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, kierowniczka Katedry Sztuki Nowożytnej UKSW, historyk sztuki specjalizująca się w sztuce Wielkiego Księstwa Litewskiego.

Przedmiotem zainteresowań badawczych dr hab. Anny Sylwii Czyż są m.in. fundacje artystyczne, ideowa i propagandowa funkcja sztuki, w tym kościelna i rezydencjonalna. Zajmuje się także sztuką sepulkralną. Autorka licznych badań, inwentaryzacji i opracowań poświęconych cmentarzom na Kresach. Laureatka nagród za osiągnięcia naukowe: w 2007 im. Józefa Maksymiliana Ossolińskiego w kategorii najlepszej pracy doktorskiej z zakresu historii, w 2017 „Przeglądu Wschodniego” w kategorii krajowej. W 2015 otrzymała odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej przyznaną przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stypendystka Fundacji Lanckorońskich z Brzezia oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło: Dom Spotkań z Historią

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.