null

Parada Równości na Placu Defilad

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.06.2022 17:00 - 25.06.2022 22:00
Na tle tęczowych kolorów na biało tekst: "Parada równości na placu defilad, koncert finałowy: thekayetan, shady lady, karolina czarnecka, 25 czerwca, godzina 17".
Parada Równości na Placu Defilad

Tegoroczne święto miłości, wolności, równości i tęczy rozpocznie się w sobotę, 25 czerwca o godz. 14:00 na Placu Defilad, przejdzie ulicami Marszałkowską, Waryńskiego, Armii Krajowej, Niepodległości, Chałubińskiego, Jana Pawła II i Świętokrzyską i zakończy trasę w Parku Świętokrzyskim. Po wszystkim wracamy na Plac na wielki koncert finałowy, podczas którego wystąpią thekayetan, Shady Lady oraz Karolina Czarnecka.

Shady Lady:
drag queen, artystka, aktywistka. Od czterech lat zajmuje się profesjonalnie dragiem i sztuką queerową. Regularnie występuje na najważniejszych queerowych festiwalach i imprezach. Była częścią Jedynej Rewii Drag Queen w krakowskim teatrze Barakah oraz jest twórczynią komediowego drag show Snacz Gejm, które można zobaczyć w Resorcie Komedii w Warszawie oraz w Scenie Roboczej w Poznaniu.

Thekayetan:
kompozytor, producent muzyki elektronicznej i autor tekstów z Poznania. W swoich tekstach porusza tematy, z którymi często borykają się osoby LGBTQIA+ w Polsce. Został dostrzeżony przez Kayax w projekcie dla debiutantów My Name Is New, w ramach którego wydał swój debiutancki album „Dla nas dom” (2021).

Karolina Czarnecka
artystka muzyczna, performerka i aktorka. Współczesna wiedźma i czuła feministka. Stworzyła trzy albumy muzyczne, platformę dla nastolatek i szereg zaangażowanych akcji koncertowych. Współtworzyła grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu, feministyczny zespół punkowy Żelazne Waginy i grasujący po warszawie kobiecy Gang Śródmieście.

źródło: Plac Defilad

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.