null

Festiwal Nowe Epifanie: Pasolini. Sny przed końcem

Drukuj otwiera się w nowej karcie
07.04.2022 19:00 - 08.04.2022 21:00

Premiera spektaklu w reżyserii Judyty Berłowskiej "Pasolini. Sny przed końcem" w Komunie Warszawa - w ramach Festiwalu Nowe Epifanie.

Plaża w Ostii. Tutaj ta historia ma swój początek i tutaj się skończy, a potem zacznie od nowa. W noc Wszystkich Świętych, z 1 na 2 listopada 1975 roku, na plaży w Ostii odnaleziono ciało Piera Paolo Pasoliniego – wybitnego włoskiego reżysera, skandalisty kina.

Zagadka tego morderstwa do dziś nie została rozwiązana. Kilka dni po zabójstwie Pasoliniego, wobec opieszałości policji i podejrzeń o naciski, wybitna włoska dziennikarka polityczna Oriana Fallaci rozpoczyna własne śledztwo w tej sprawie.
 
„Pasolini. Sny przed końcem” w reżyserii Judyty Berłowskiej, to opowieść o kinie, obsesji tworzenia filmów i bezkompromisowym życiu w cieniu apokalipsy. Pasolini przez całe życie zabierał głos w imieniu tych, którzy tkwili na marginesach systemu. Swoją sztuką próbował nie tylko krzewić piękno, ale też przeciwstawiać się systemowej opresji, czym zapisał się w historii światowego kina.
 
Spektakl grany będzie 7 i 8 kwietnia o godz. 19:00 w Szkole przy ul. Emilii Plater 31.