
12 września w Centrum Interpretacji Zabytku rusza nowy projekt zajęć muzealnych „Patriotyzm – wspólna sprawa". Bezpłatne zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży.
Zajęcia dotyczyć będą odbudowy Starego Miasta w Warszawie, w kontekście działania i współpracy całego społeczeństwa.
Projekt jest mocno osadzony w historii Warszawy i losach jej mieszkańców. Podczas zajęć organizatorzy korzystać będą z wywiadów przeprowadzonych ze świadkami i uczestnikami odbudowy Warszawy.
Muzeum Warszawy zależy na tym, aby podczas zajęć podkreślić patriotyczną postawę powojennej ludności, która potrafiła się zjednoczyć w imię wyższego celu. Przywołanie na nowo tematu patriotyzmu jako działania na rzecz społeczności jest niezwykle aktualnym głosem w dyskusji, gdyż patriotyzm to nie tylko walka zbrojna, ale i bardzo ważne działania cywilne. Historie i dzieło budowniczych Warszawy będą przykładem takiej postawy i punktem wyjścia do rozważań, czym patriotyzm jest dla każdego z nas i czy jest nam dzisiaj potrzebny.
Więcej informacji o lekcjach i spacerach muzealnych (dla uczniów szkół podstawowych, liceów oraz osób niewidomych i słabowidzących) – na stronie Muzeum Warszawy.
Zajęcia są dofinansowane z projektu grantowego Muzeum Historii Polski „Patriotyzm jutra 2022”.