null

Działania kulturalne w pawilonie Kamień

Drukuj otwiera się w nowej karcie
widok z lotu ptaka na pawilon edukacyjny Kamień, na dalszym planie Wisła i nadrzeczna zieleń
Pawilon edukacyjny Kamień | Autor: Marcin Czechowicz

Przedstawienia teatralne, pokazy filmowe, wystawy i wernisaże, warsztaty - te i inne aktywności artystyczne można zorganizować w położonym nad Wisłą pawilonie edukacyjnym Kamień. Mieści on dużą, przestronną, jasną salę oraz antresolę, do dyspozycji jest też przestrzeń wokół Kamienia.

Pawilon Edukacyjny Kamień to miejsce nowoczesnej edukacji i lokalnej aktywności, a opiekuje się nim Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. Z pawilonu mogą korzystać – nieodpłatnie – organizacje pozarządowe i ośrodki naukowe, realizujące działania o charakterze edukacyjnym, otwarte na społeczność lokalną.

Pawilon ma powierzchnię 100 m2, a dzięki rozsuwanej, szklanej ścianie można organizować wydarzenia częściowo na zewnątrz. Przed pawilonem znajdują się drewniane kłody/ławki, które umożliwiają np. pracę w podgrupach - trudną do przeprowadzenia w środku budynku.

Przestrzeń Kamienia pomieści do 50 osób i jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Projekty realizowane w pawilonie edukacyjnym nad Wisłą powinny być otwarte na społeczność lokalną oraz mieć charakter otwarty i niewykluczający. 

Szczegóły dotyczące Kamienia i jego zasobów można znaleźć na stronie Spółdzielni Kultury.