null

Nowy album Jerzego Maksymiuka i Sinfonii Varsovii

Drukuj otwiera się w nowej karcie

By uczcić 85. urodziny Jerzego Maksymiuka, wybitnego dyrygenta oraz historię jego wieloletniej przyjaźni z orkiestrą Sinfonia Varsovia, powstała płyta Perfekcjonista. Premiera albumu - 9 kwietnia, w dniu urodzin Artysty.

Tego samego dnia o godz. 12.00 podczas spotkania w salonie Państwa Maksymiuków, Maestro opowie o płycie i okolicznościach jej powstania. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Facebooku i kanale YouTube Sinfonii Varsovii. Na płycie znalazły się utwory przeznaczone na orkiestrę smyczkową i solistów.

Maksymiuk jest niepowtarzalny, Maksymiuk jest wyjątkowy. Kto choć raz się z nim zetknął, wie, na czym fenomen Jerzego Maksymiuka polega. Szczególna wrażliwość artysty skrywa się gdzieś głęboko i budzi się w chwili, kiedy pojawia się muzyka – pisze w omówieniu do płyty Marcin Majchrowski.

O wydawnictwie podczas spotkania urodzinowego z salonu Państwa Ewy i Jerzego Maksymiuków będą opowiadać gospodarze wraz z zaproszonymi gośćmi: solistą Jakubem Haufą, dziennikarką Agatą Kwiecińską i dyrektorem Sinfonii Varsovii Januszem Marynowskim. Transmisja online będzie dostępna na Facebooku i kanale YouTube Sinfonii Varsovii 9 kwietnia o godzinie 12.00. Płyta będzie dostępna w salonach Empik, na stronie www.sinfoniavarsovia.org oraz w wybranych serwisach streamingowych. Preorder od 2 kwietnia.