null

„Permutacje PeiPera. Mariusz Libel" - wystawa w Pragalerii Design

Drukuj otwiera się w nowej karcie
13.12.2022 18:00 - 06.01.2023 19:00
Na limonkowym tle ułożone w 4 rzędach czarne litery polskiego alfabetu. Z lewej strony czarny napis Permutacje PeiPera Mateusz Libel 13.12.2022-6.1.2023
Autor: materiały organizatora

Zapraszamy na wystawę stypendysty m.st. Warszawy Mariusza Libla, trwającą do 6 stycznia 2023.

Dojrzeć piękno w murach pokrytych barwnymi afiszami i radować się tą niezwykłą epopeją, która stale o tydzień na przód opiewa życie miasta. Dojrzeć w wystawach sklepowych piękno równe pięknu kaplic katedralnych.

 
Tadeusz Peiper opiewał poetykę codziennej prędkości miasta. Na wzór włoskich futurystów polski poeta i prozaik identyfikował kulturowe przyspieszenie z racjonalizacją warunków życia.
 
Spośród elementów miasta, które będą musiały oddziaływać na sztukę, najważniejszymi są może masa i maszyna.
Do reformatorskich idei futuryzmu podchodzi Mariusz Libel, dla którego rewidowanie ram współczesnego społeczeństwa jest podstawą pracy. Artysta rozpoczyna krytyczny dialog z idealistyczną wizją organizacji “nowego świata”. Przez swoje grafiki artykułuje komentarze współczesnej rzeczywistości.
 
Grafika autora wpisuje się w założenia designu krytycznego. Wykorzystując projektowanie graficzne i typografię, narzędzia street-artu czy mediów cyfrowych artysta komunikuje osobiste spostrzeżenia dotyczące powszechnych zjawisk.
 
Wystawa jest czynna w dni powszednie w godzinach 15.00-19.00.

Sprawdź lokalizację na mapie