null

Pieces – komiks z rekordami Guinnessa w Muzeum Karykatury

Drukuj otwiera się w nowej karcie
02.10.2022 18:00 - 02.10.2022 20:00
Plakat projektu Piecies ze stemplem rekordu Guinessa, obok na biało tekst: "Unikatowy projekt artystyczny, 171 międzynarodowych artystów, edycja limitowana, światowy Rekord Guinessa".
Pieces w Muzeum Karykatury

W Lengrenówce – Pracowni Artystycznej Muzeum Karykatury w Warszawie, odbędzie się spotkanie ze współtwórcami międzynarodowego projektu o nazwie PIECES.

Pieces zapewnia wyjątkową platformę do twórczej współpracy między artystami. Historie (dwie edycje projektu) przygotowali nie tylko twórcy komiksów, ale również ilustratorzy, graficy, animatorzy, malarze, streetartowcy, rzeźbiarze, graficy. Dla niektórych była to pierwsza okazja do wyrażenia siebie poprzez sztukę komiksową. Każdy z zaangażowanych artystów został poproszony o przygotowanie tylko JEDNEGO „kawałka” (kadru komiksowego) decydującego o rozwoju opowieści.

Projekt Pieces rozpoczął się od kadru ("kawałka") przedstawiającego grupę postaci w określonym otoczeniu. Wyjściowa sytuacja, w której przedstawiano bohaterów, służyła jedynie jako pretekst do dalszej fabuły. Każdy kolejny „kawałek” powierzany był innemu twórcy. Biorąc pod uwagę poprzedni kadr, artysta pracował nad kolejnym elementem opowieści. Każdy współautor Projektu Pieces miał możliwość wpłynięcia na całość dzieła; dodając nowe postaci, spowalniając lub przyspieszając akcję itp. Wraz z rozwojem fabuły protagoniści i inne postaci mogły ewoluować. Sama historia mogła się zmieniać – od pełnej humoru do ponurej, melancholijnej opowieści, aż po horror pełen niepokojących wizji. Efektem współpracy wielu artystycznych osobowości są oryginalne i nieprzewidywalne opowieści graficzne – historie żyjące własnym życiem.

Pieces to jedyny w swoim rodzaju, eksperymentalny projekt komiksowy, dwukrotnie wpisany do Księgi Światowych Rekordów Guinnessa. Na przestrzeni 15 lat, w jego tworzenie zaangażowanych było 249 artystów z 34 krajów świata.

źródło: Muzeum Karykatury

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.