null

Ľudmiła Bubánova: Wieczorem nałożę jej twarz - wystawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.05.2023 20:00 - 27.05.2023 20:00
Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab, Barska, 29
Grafika zapowiadająca wystawę w Hashtag Lab
Pierwsza wystawa w Hashtag Lab

Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab po raz pierwszy organizuje wystawę. Swoje prace zaprezentuje Ľudmiła Bubánova, artystka urodzona w Bratysławie, mieszkająca w Warszawie.

Ludmiła Bubanova jest absolwentką Akademii Teatralnej w Bratysławie i Wydziału Scenografii na ASP w Warszawie. Do niedawna zajmowała się głównie scenografią filmową i teatralną.

W 2020 roku z tęsknoty za bezpośrednią twórczością i fascynacją rzemiosłem postanowiła nauczyć się dziergania na drutach. To, co początkowo było tylko formą spędzania wolnego czasu, przerodziło się w odrębny projekt i stało jej głównym zainteresowaniem artystycznym.

Na wystawie zatytułowanej "Wieczorem nałożę jej twarz" zostaną zaprezentowane zupełnie nowe projekty. Po wernisażu, który odbędzie się 25 maja o godzinie 20:00, artystka tymczasowo przeniesie swoją pracownię do przestrzeni wystawy i na bieżąco będzie pracować nad każdym z projektów. Wszystkich wystawionych dzieł będzie można dotykać i przymierzać, będzie także można je kupić.

Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.