null

Całkiem nowy “Piotruś Pan”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Piotruś Pan, spektakl w Teatrze Dramatycznym

Teatr Dramatyczny zaprasza młodą publiczność na spektakl “Piotruś Pan” w reżyserii Anny Ilczuk. Scenografia do przedstawienia powstała we współpracy z dziećmi, które uczestniczyły w warsztatach poprzedzających premierę.

„Piotruś Pan i Wendy” oraz „Piotruś Pan czyli chłopiec, który nie chciał dorosnąć” w przekładach Michała Rusinka i Andrzeja Brzózki posłużyły za podstawę nowego spektaklu. “Piotrusia Pana” wyreżyserowała Anna Ilczuk, reżyserka z powodzeniem zajmująca się tworzeniem teatru dla dzieci, twórczyni m.in. świetnie przyjętej “Ronji, córki zbójnika” z Teatru Powszechnego w Warszawie.

Żegluga przez głębokie morskie fale, lot przez Nibylandię, złoty pył, magia, piraci – zapraszamy do barwnego, widowiskowego świata, na opowieść o radości, przygodach, snach i marzeniach. Dla małych i dla dużych - bo Piotrusiem może być po trochu każdy z nas, niezależnie od wieku.

W ujęciu Anny Ilczuk "Piotruś Pan" to także zaproszenie do rozmowy o dziecięcych emocjach - również tych mniej pozytywnych - i do przyjrzenia się, skąd się biorą i na jakie sposoby mogą być bezpiecznie wyrażane. Historia uciekającego przed dorosłością chłopca staje się okazją do zapewnienia wszystkich chłopców – tych zagubionych i tych niezagubionych – że mogą tęsknić, bać się, płakać, smucić i że nie zawsze muszą być dzielni.

Przedstawienie ma też wyjątkowy charakter wizualny, bo scenografia powstała we współpracy z dziećmi biorącymi udział w poprzedzających premierę warsztatach.

Premiera w sobotę 4 marca, a po niej kolejne spektakle – w marcu i kwietniu. Szczegóły na stronie Teatru Dramatycznego