null

„Ulubiona Księgarnia Warszawy” na finiszu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

To już ostatnie chwile na oddanie głosu w konkursie „Ulubiona Księgarnia Warszawy”. Bieżąca edycja cieszy się dużym zainteresowaniem - oddane głosy liczymy w tysiącach! Przypominamy, że głosować można jeszcze do północy w niedzielę 4 września.

Plebiscyt zrodził się z troski o lokalne, niezależne księgarnie. Głosując, można im realnie pomóc - mówi Grażyna Szarszewska, przewodnicząca konkursowego jury. Podkreśla, że jak w każdym plebiscycie, aktywizowana jest szeroka publiczność, w tym przypadku stali i potencjalni klienci księgarń. Ważna jest uczciwość głosujących – Widzimy wielkie zainteresowanie konkursem, mamy nadzieję, że wynika ono wyłącznie z miłości do książek i miejsc, które w ciekawy sposób promują czytelnictwo.

Po zamknięciu głosowania, zgodnie z regulaminem konkursu jury sprawdzi poprawność oddanych głosów i podsumuje przebieg trzeciej edycji konkursu. Ostateczne wyniki poznamy 9 września. 

Wręczenie nagród ulubionym księgarniom odbędzie się 18 września podczas Jesiennych Targów Książki. Nieco później nagrodzimy osoby, które w najciekawszy sposób uzasadniły swój wybór.

Miasto stołeczne Warszawa jest fundatorem nagrody “Ulubiona Księgarnia Warszawy”. Od 2020 roku organizuje plebiscyt wspólnie z partnerami: Stowarzyszeniem Księgarzy Polskich Okręg w Warszawie, Biblioteką Analiz oraz Polską Izbą Książki.