null

Pokaz filmu pt. „ĆWIRKI: SILLE I SAXE” połączony z warsztatem rodzinnym

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach zaprasza najmłodszych widzów (5+) na pokazy filmowe połączone z pracą warsztatową i dyskusjami. Zobaczycie filmy krótkometrażowe i pełnometrażowe, które podbiły serca kinotrampkowej publiczności.

Już 29 stycznia 2022 o g. 12:00 poznacie cztery przygody Sille i Saxe, siostry i brata, dwojga pisklaków, które dopiero niedawno wyszły ze skorupek. Żyją sobie w bezpiecznym i przyjaznym lesie, który jest jednak pełen niespodzianek i ciągle ich zadziwia.

MYSZ NA PRZEJAŻDŻCE
Saxe umie liczyć. Kiedy więc Sille i Saxe mają zająć się rodzeństwem Myszy Viggi, Saxe wie, że to będzie bułka z masłem. Raz, dwa policzy ich wszystkich. Na nieszczęście żadna z myszy nie może ustać spokojnie.

ZNAJDA
Sille i Saxe znajdują jajo, które najwyraźniej odturlało się od swojej mamy. Mieszkaniec jaja właśnie postanawia się wykluć, a Ćwirki muszą znaleźć mu dom.

KSIĘŻNICZKA i GWARDZISTA
Sille bawi się w księżniczkę. Saxe ma być jej gwardzistą, ale chmara mrówek strasznie go gilgocze i dodatkowo ucieka z drogocenną koroną Sille.

NAD RZEKĄ
Sille i Saxe wybierają się nad rzekę. Saxe chce wędkować. Nie jest to łatwe zadanie, gdy co chwilę - albo żaby hałasują, albo pisklaki kukułki mają nagłą ochotę chlapać się wodą. Kiedy w końcu udaje mu się złapać rybkę, razem z Sille decydują, że jednak puszczą ją wolno.

Po projekcji warsztat inspirowany filmem poprowadzi Małgorzata Niewiarowska.

Małgorzata Niewiarowska – twórcza kreatorka materiałów edukacyjnych dla festiwalu Kino w Trampkach. Nauczycielka o której marzą rodzice dla dzieci. Absolwentka Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Pomagisterskiego Studium Logopedycznego. Ukończyła Szkołę Edukacji PAFW i UW.

Program wszystkich warsztatów rodzinnych znajdziecie na http://ckf.waw.pl/warsztaty-rodzinne 

Wspołorganizator: Festiwal Kino w Trampkach

Czas trwania: 90 minut
Miejsce: Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Al. Ujazdowskie 20, Warszawa

źródło: CKF