null

Zaproście do siebie “Muzeum na kółkach”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wystawa mobilna Muzeum POLIN | Autor: A. Szulc

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN chce odwiedzić w 2023 roku dziesięć miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców i pokazać tam „Muzeum na kółkach”. Każdy/każda może zostać koordynatorem/koordynatorką działań lokalnych w swojej miejscowości.

Muzeum POLIN zaprasza do udziału w konkursie na koordynację działań lokalnych wokół edukacyjnej wystawy mobilnej "Muzeum na kółkach".

Od maja do lipca 2023 planujemy odwiedzić 10 miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców na terenie Polski. Zaproponuj swój program wydarzeń i zostań Koordynatorką/Koordynatorem działań lokalnych w swojej miejscowości.

Do konkursu zapraszamy animatorki i animatorów kultury oraz aktywistki i aktywistów powyżej 18. roku życia, posiadające doświadczenie w organizacji lokalnych projektów społeczno-kulturalnych. Zgłoś się, jeśli chcesz do swojej miejscowości zaprosić edukacyjną wystawę mobilną „Muzeum na kółkach” oraz zrealizować program działań lokalnych według własnego pomysłu.

W wyłonionych w ramach konkursu miejscowościach Muzeum POLIN zaprezentuje edukacyjną wystawę mobilną „Muzeum na kółkach”, która będzie animowana przez zespół muzealnych edukatorów. W ramach wystawy osoby zwiedzające będą mogły zobaczyć prawdziwe judaika, zapoznać się z najważniejszymi wydarzeniami z historii polskich Żydów, dowiedzieć się więcej o trzech językach polskich Żydów – polskim, jidysz i hebrajskim oraz poznać historię lokalnej społeczności żydowskiej.

Więcej szczegółów na stronie Muzeum POLIN