Omijane – spacer miejski śladem roślin jadalnych

19.07.2023 18:00 - 19.07.2023 19:30
Muzeum POLIN, Anielewicza 6
Łąka, wysokie trawy, dzikie rośliny, na łodydze jednej z nich siedzi biedronka
POLIN na Łące | Autor: M. Starowieyska

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na spacer po Muranowie śladem jadalnych roślin. Grupę poprowadzi nas Agnieszka Chołuj, absolwentka Wydziału Biologii UW, obecnie edukatorka w Ogrodzie Botanicznym UW, ogrodniczka, zwolenniczka permakultury i wszelkiej biologicznej różnorodności.

Lato to nie tylko coroczny upalny festiwal miejskich krajobrazów, dźwięków i zapachów, lecz także... smaków roślin, których w codziennym pędzie nawet nie zauważamy. Dołącz do naszego spaceru, by zboczyć nieco z dobrze znanych muranowskich chodników i przekonać się, czym może zaskoczyć nas niepozorna miejska flora. Smacznego!

- zachęca na swojej stronie Muzeum POLIN.

Po Muranowie, śladem jadalnych roślin, poprowadzi nas Agnieszka Chołuj, absolwentka Wydziału Biologii UW, obecnie edukatorka w Ogrodzie Botanicznym UW, ogrodniczka, zwolenniczka permakultury i wszelkiej biologicznej różnorodności.

Bezpłatne wejściówki do pobrania na www.bilety.polin.pl od 10 lipca.