null

Spacer z przewodnikiem po wystawie "Wokół nas morze ognia"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
19.11.2023 14:00 - 19.11.2023 15:30
Muzeum POLIN, Anielewicza 6
Dwie osoby odwrócone tyłem, patrzą na eksponat muzealny, dookoła ciemne ściany bez żadnych ozdób, mroczne światło
Wokół nas morze ognia, Muzeum Polin

Muzeum POLIN zaprasza na spacery po wystawie czasowej "Wokół nas morze ognia". To będzie podróż śladem dwunastu osób, które pozostawiły spisane relacje – czasem ledwie z kilku dni, a czasem z długich tygodni lub miesięcy ukrywania się w ruinach getta.

W pierwszej części spaceru przewodnik opowie o wyjątkowych zdjęciach wykonanych przez Polaków obecnych w getcie warszawskim w czasie powstania lub fotografujących je z drugiej strony muru.

Niektóre z tych fotografii przez kilkadziesiąt lat pozostawały nieodkryte... Poznamy także koncepcję wystawy i porozmawiamy o tym, jak można interpretować obecne na niej dzieła współczesnych artystek.

Druga część wizyty na wystawie będzie okazją do samodzielnego, głębszego zanurzenia się w relacje i wspomnienia naszych bohaterów. Wszystkiemu towarzyszyć będzie słuchowisko, stanowiące artystyczny komentarz do losów żydowskich cywilów w czasie powstania w getcie.

Więcej na temat wystawy czasowej “Wokół nas morze ognia” można przeczytać na stronie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.