null

Polityka izraelska, czyli bałagan? – Żydowskie ABC w Muzeum POLIN

Drukuj otwiera się w nowej karcie
24.11.2022 18:00 - 24.11.2022 20:00
Na niebiesko-czarnym tle napis Polin Muzeum Historii Żydów Polskich
Muzeum POLIN | Autor: Materiały instytucji

Izraelczycy, pytani o to, co sądzą o sytuacji politycznej w swoim kraju, często odpowiadają jednym słowem, znanym także w Polsce: "balagan". Piotr Kowalik porozmawia o sytuacji politycznej w Izraelu, obecnej i na przestrzeni lat, z Michałem Wojnarowiczem, ekspertem Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych ds. Izraela i Palestyny.

W ostatnich latach, na rozdrobnionej izraelskiej scenie politycznej doszło do szczególnej sytuacji przedłużającego się pata, niemożności zbudowania stabilnego, większościowego rządu. Czy wynik niedawnych wyborów w Izraelu świadczy o tym, że sytuacja polityczna po długim okresie chaosu się ustabilizowała, czy jednak nie?

Z zaproszonym ekspertem zastanowimy się, czy wygrana prawicy i powrót Beniamina Netanjahu odzwierciedla zmianę w społeczeństwie izraelskim, czy tylko zmęczenie długimi rządami jego przeciwników i politycznym chaosem. Porozmawiamy także o tym czy wynik niedawnych wyborów może mieć wpływ na proces pokojowy między Izraelem a Autonomią Palestyńską.

Żydowskie ABC w Muzeum POLIN

Sprawdź lokalizację na mapie