null

Poniedziałek na spacer – Festiwal Otwarty Jazdów 2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie
08.08.2022 19:00 - 08.08.2022 23:55
Fantazyjny, schematyczny rysunek domków z otoczeniem w czerniach i zieleniach, Czarne i zielone napisy.
Festiwal Otwarty Jazdów

Partnerstwo Otwarty Jazdów zaprasza na jedyny w swoim rodzaju letni, niespieszny festiwal. Spotykamy się codziennie przez prawie dwa miesiące. Przygotowaliśmy dla was bogaty program kulturalny, artystyczny i edukacyjny oraz mnóstwo okazji do spotkań z prawdziwymi ludźmi i wspólnego doświadczania lata w jazdowskiej wiosce.

Formuła jest prosta: jeden dzień tygodnia = jeden temat, w który angażuje się wiele organizacji, artystów i aktywistów działających w Partnerstwie Otwarty Jazdów lub zaprzyjaźnionych z naszą społecznością.

Na festiwal złoż się poniedziałki na spacer, literackie wtorki, wizualne środy, filmowe czwartki, koncertowe piątki, rodzinne soboty i ekologiczne niedziele od 1 lipca do 18 sierpnia 2022 roku.

8 sierpnia 2022 – poniedziałek na spacer 
Spacer po naszej wspólne wiosce położonej urokliwie w samym sercu Warszawy.
Wejdziemy do tajemniczych ogrodów i do samych domków, przybliżymy działalność poszczególnych organizacji. Spojrzymy na tę przestrzeń z różnych perspektyw i spróbujemy wytłumaczyć różne formalne zawiłości funkcjonowania Osiedla. Odpowiemy na nurtujące pytania i podpowiemy jak możecie współtworzyć to miejsce i jego program.

Zapraszamy obcokrajowców! Oprowadzamy zawsze dwie grupy - jedną polską i drugą po angielsku z ukraińskim tłumaczeniem.

Szczegółowy program na profilu fb Festiwalu >>>

Wydarzenie odbywa się na Osiedlu Jazdów, największym oddolnym centrum kultury i edukacji w Polsce, zielonej enklawie w sercu Warszawy. Mieszkańcy osiedla i miejscy aktywiści obronili je przed rozbiórką, a od 2015 roku zrzeszeni są w Partnerstwie Otwarty Jazdów, które nadaje nowe funkcje publiczne temu miejscu.

Sprawdź lokalizację na mapie