null

Popremierowe spektakle Lekkoducha w Teatrze Ochoty

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
19.04.2024 19:00 - 20.04.2024 21:15
Teatr Ochoty, ul. Reja 9
zdjęcie przedstawiające 5 aktorów (2 kobiety i 3 mężczyzn) ubranych na czarno
T. Ochoty

Teatr Ochoty zaprasza na popremierowe spektakle "Lekkoducha" według powieści „Obłomow” Iwana Gonczarowa w tłumaczeniu Nadziei Druckiej i w reż. Igora Gorzkowskiego.

Obłomow leży martwy, odziany w garnitur z bierności, ze wszystkich sił unika podjęcia decyzji i działań. Nie interesuje go ani praca, ani twórczość, ani miłość. Wokół jego ciała zaczyna tańczyć uwspółcześniony, odarty z dusznych kostiumów świat.

W korowodzie intryg, ludzkiej chciwości, współuzależnienia, nader prostych tricków i znanych zakończeń swojego złotego środka szuka on, a raczej inni szukają w nim, poddają go nieustannej wiwisekcji, badaniu, metaforycznemu przyszpileniu do starej tablicy w klasie od biologii.


“Lekkoduch” według “Obłomowa” Iwana Gonczarowa jest tak współczesny jak TO całe pokolenie. “Lekkoduch” jest o spokoju przy niewychodzeniu z pokoju. Spektakl staje się zatem nie tylko opowieścią o jednostce zatopionej w marazmie, ale także refleksją nad współczesnym ludzkim doświadczeniem, jego wyzwaniami i konsekwencjami.

Kolejne spektakle: 

 

Więcej szczegółów i bilety na stronie teatru.

 

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia