null

Poranne ptaszki w Muzeum POLIN

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Oprowadzanie po wystawie czasowej "Od kuchni"

"Poranne ptaszki" wracają po przerwie do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W niedzielę 2 października na wystawie "Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna" odbędzie się kolejna odsłona wydarzenia dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz ich rodzin.

"Poranne ptaszki" to bezpłatne wydarzenie dla dzieci ze spektrum autyzmu (do 15. roku życia), podczas którego wspólnie z rodzeństwem i rodziną mogą zwiedzić wystawę "Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna". W trakcie wydarzenia uczestnicy mają ekspozycję na wyłączność. Spotkanie rozpocznie si.ę bowiem jeszcze przed oficjalnym otwarciem muzeum. Codzienny zgiełk, dźwięki i światła są ograniczone, przez co tworzymy przestrzeń przyjazną dla dzieci wrażliwych na bodźce sensoryczne.

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie, warsztaty plastyczne oraz inne atrakcje. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych edukatorów i edukatorki. Zapewniona będzie także przestrzeń do wyciszenia dla tych, którzy będą potrzebowali zrobić sobie przerwę. 

UWAGA: Wydarzenie skierowane jest wyłącznie do rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu poniżej 15 roku życia. Wymagana jest rezerwacja mailowa, liczba miejsc ograniczona.