null

Poznaj nominowane księgarnie. Zagłosuj na swoje ulubione!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dużo kolorowych książek ustawionych na kilku półkach w księgarni
Wybieramy ulubione księgarnie i antykwariaty

26 wyjątkowych miejsc, pełnych książek i kultury, znalazło się w finale konkursu Ulubiona Księgarnia Warszawy 2023. W tegorocznej edycji pojawiło się sporo nowości. Jedną z nich jest nominowanie warszawskich księgarń do nagrody w 4 kategoriach: kluboksięgarnia, księgarnia ogólnoasortymentowa, księgarnia specjalistyczna i antykwariat.

Przed oddaniem głosu zachęcamy do zapoznania się z wizytówkami wszystkich nominowanych księgarni i antykwariatów, które znajdziecie na stronie https://kultura.um.warszawa.pl/ukw-nominacje-2023.

Głosowanie online potrwa do 26 listopada za pośrednictwem specjalnego formularza. Jak w poprzednich latach głosujący mogą podzielić się opinią na temat ulubionej księgarni. Najlepsze recenzje będą nagrodzone książkami.

Tytuł „Ulubionej Księgarni Warszawy 2023” trafi do księgarń z najwyższą liczbą głosów w poszczególnych kategoriach, a także do jednego z nominowanych miejsc, któremu jury przyzna nagrodę specjalną. Zwycięstwo w konkursie gwarantuje również wymierne wsparcie finansowe – po 15 tysięcy złotych dla każdego nagrodzonego miejsca.