null

Pączek i Pompon zapraszają do Teatru Guliwer

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Teatr Lalek Guliwer zaprasza na swój najnowszy spektakl „Pączek i Pompon wracają do domu”. Premiera 23 kwietnia.

Przedstawienie w reżyserii Marii Wojtyszko i Jakuba Krofty powstaje na podstawie tekstu twórców, którego fabuła zabiera widzów w późne lata 80-te. Spektakl jest opowieścią o pierwszych krokach ku samodzielności, wzajemnej trosce, odwadze, ale i zagubieniu. Sztuka stawia pytanie, czy zawsze trzeba dawać radę. 

Czy boicie się wracać sami do domu? Wychodzić do sklepu bez mamy? Obawiacie się, że się zgubicie, spotkacie strasznych nieznajomych lub nigdy nie odnajdziecie drogi powrotnej? A może wstydzicie się tego, że nie wiecie jak się zachować, jak czytać rozkład jazdy i wysiąść na właściwym przystanku? Głupio wam poprosić obcych o pomoc? My też tak mieliśmy. Każdy dorosły był kiedyś dzieckiem, które pierwszy raz szło po ulicy samo, pierwszy raz jechało tramwajem, czy pociągiem bez opieki. Byliśmy zagubieni i bezbronni. I nawet dzisiaj czasami te uczucia do nas wracają.

Głównymi bohaterami spektaklu są dziesięcioletni Pompon i czteroletni Pączek, którzy gubią się wracając do domu od babci. Zanim odnajdą rodziców, napotkają wiele trudności, ale też nauczą się, że czasem trzeba zwrócić się po pomoc do nieznajomych. 

Przedstawienie dla widzów od 5 roku życia. Szczegóły na stronie Teatru Lalek Guliwer.