null

Prezentacja filmów animowanych w Centrum Kultury Jidysz – Warszawa Singera 2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie
31.08.2022 18:00 - 31.08.2022 18:00
Czarna figurka muzyka z kontrabasem stylizowana na warszawską syrenkę w środku. Czarne napisy z lewej i prawej, na górze nazwa festiwalu z liter w różnych kolorach. Całość na fioletowym tle.
Warszawa Singera 2022

Koncerty, przedstawienia, pokazy. Zarówno wielkie, jak i kameralne spotkania z żydowską kulturą, sztuką, tradycją w interpretacji polskich i międzynarodowych artystów z izraelską gwiazdą Yasmin Levy w finale. Dziewiętnasta edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera odbędzie się w dniach 27 sierpnia – 4 września, w wielu miejscach stolicy.

Prezentacja filmów animowanych z kolekcji Ośrodka Pogranicze: „Sąsiedzi. Bajki, baśnie, legendy, pieśni i wspomnienia mieszkańców”– opowieści o wielokulturowej społeczności Sejn i okolic
Słowo wstępne: Dominika Ludwig

„Sąsiedzi – Filmowa Kolekcja Opowieści Pogranicza” to zbiór kilkudziesięciu filmów animowanych opowiadający o tradycjach sąsiedzkich wielokulturowej Sejneńszczyzny, o dawnych i dzisiejszych mieszkańcach Sejn i okolic: Żydach, Romach, Rosjanach staroobrzędowcach, Litwinach i Polakach. Pomysłodawczynią nagradzanego na całym świecie projektu jest Bożena Szroeder z „Ośrodka Pogranicze – sztuk, kultur, narodów”. Podczas pokazu zaprezentowane zostaną wybrane opowieści.

Program 19. Festiwalu Kultury Żydowskiej na stronach organizatora.

Sprawdź lokalizację na mapie