„Kołysanki Na Wieczny Sen” - koncert Leny Piękniewskiej

20.04.2024 19:00 - 20.04.2024 20:30
Prom Kultury
Lena Piękniewska | Autor: Agata Marszałek

Kołysanki to rytuał pożegnania, ale też ukołysania w pamięci żydowskiej historii miast, miasteczek, wsi, pól, łąk. W Promie Kultury Saska Kępa wystąpi Lena Piękniewska, z koncertem zatytułowanym „Kołysanki Na Wieczny Sen”.

Recital ten powstał dawno temu. Na fali ponownego czytania Zagłady przez kolejne, trzecie pokolenie po Holocauście. Dziś odkrywam te dźwięki i historie na nowo. W kontekście współczesnej historii. Kołysanki służą ukojeniu, życzeniu dobrego i spokojnego snu. Kołysanki przynoszą spokój i ciepło

- tak o projekcie mówi Lena Piękniewska. Podczas koncertu będą jej akompaniować: Jacek Kita – fortepian, Łukasz Czekała – skrzypce, Michał Jaros – kontrabas, Krzysztof Szmańda – perkusja.

Źródło: Prom Kultury.

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia