null

Przegląd filmów dokumentalnych: Polska Kronika Filmowa – Niewinni Czarodzieje 2022

Drukuj otwiera się w nowej karcie
16.11.2022 10:00 - 17.12.2022 18:00

Podczas XVII edycji Festiwalu Warszawskiego Niewinni Czarodzieje odbędziemy podróż do Warszawy z przełomu lat 70. i 80., kiedy z kryzysem walczono nie tylko za pomocą polityki, lecz także humoru i zaradności. O niepokojach związanych z kryzysem, w wielu jego wymiarach, rozmawiać będziemy na poważnie, nie zapomnimy jednak, by pośmiać się z naszych kłopotów.

Przegląd filmów dokumentalnych “Polska Kronika Filmowa”

Przegląd filmów dokumentalnych Polskiej Kroniki Filmowej z lat 70. i 80. Głównym tematem będzie oczywiście Warszawa – codzienne życie jej mieszkańców, nowości w budownictwie, wydarzenia kulturalne czy sportowe. Przegląd rozpocznie felieton satyryczny pt. Witajcie w stolicy z 1972 roku. Widzowie będą mogli podziwiać zafascynowanie warszawiaków drzwiami automatycznymi na Dworcu Centralnym, stawianie dróg „donikąd”, zbiórkę pieniędzy na odbudowę Zamku Królewskiego, entuzjastyczne powitanie kadry narodowej powracającej z mistrzostw świata w piłce nożnej, wystawę sztuki pod mostem Poniatowskiego oraz pokaz nowej kolekcji Mody Polskiej. 

Przegląd kronik filmowych towarzyszy wystawie Stan wojenny. W obiektywie Chrisa Niedenthala czynnej od 16 listopada do 17 grudnia w Fotoplastikonie Warszawskim.

Więcej informacji, bilety – na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Sprawdź lokalizację na mapie