null

Letnie kino z międzykulturowej perspektywy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Czarne napisy w lewym górnym rogu na kremowym tle. Z prawej strony wychodzące promieniście z okrągłego punktu klisze filmowe w różnych kolorach na tle profilu ludzkiej twarzy wyciętego z nieba z chmurami.

W każdą środę zapraszamy na letni przegląd filmowy organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II. „Pod wspólnym niebem" to prezentacja filmów z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Indii – krajów z których przybysze stanowią coraz liczniejszą grupę mieszkańców Warszawy.

Na cotygodniowe spotkanie składa się:

  • wprowadzenie eksperta, którzy przybliżą nam każdy z filmów i krajów o godz. 20:15
  • seans filmowy o 21:00 oraz dyskusja.

W repertuarze przeglądu znalazło się aż dziewięć nowych produkcji (2017-2021), w tym wiele tytułów nagradzanych na świecie i nieznanych dotąd polskiej publiczności, jak np. „The Great Indian Kitchen” w reż. Jeo Baby.

Przegląd zakończy prezentacja etiud i krótkich metraży, zrealizowanych przez studentów i absolwentów Szkoły Filmowej w Łodzi i kursów Wajda School.

Letni przegląd rozpocznie pokaz filmu „Atlandyda” w reż. Walentyna Wasjanowycza. Przed seansem o godzinie 20:15 – rozmową o filmie i kinie ukraińskim z Beatą Bierońską-Lach, dyrektorką Ukraina! Festiwal Filmowy.

Wydarzeniu towarzyszy cykl podcastów podejmujący m. in. tematykę edukacji międzykulturowej, duchowych korzeni wielokulturowości i wrażliwości na Innego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłany.

Harmonogram pokazów dostępny jest na stronie Centrum.