null

Randka z kulturą - nie tylko w Walentynki

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Miłość do teatru, kina, sztuk wizualnych czy do muzyki czujemy przez cały rok. Dzisiaj przedstawiamy kilka pomysłów na walentynkową kulturalną randkę.

Bilet na spektakl czy na seans filmowy to zawsze dobry pomysł na prezent, a wspólne wyjście do muzeum albo na koncert na pewno sprawi przyjemność miłośnikom kultury. Warszawskie instytucje mają dla nas ciekawe propozycji z okazji „dnia zakochanych”.

Teatr Żydowski proponuje walentynkową promocję: kup dwa bilety, zapłać za jeden. Komedię „Szabasowa dziewczyna” wg tekstu Daniela Simona, w reżyserii Marcina Sławińskiego, zobaczyć można w ramach promocji 17, 18 lub 19 lutego. Więcej informacji – na stronie Teatru

Teatr Kwadrat do 14 lutego udostępnia online swój spektakl „Małżeństwo do poprawki”. Spektakl dostępny jest na VOD. Komedia małżeńsko-kryminalna, stała się hitem sezonu teatralnego 2021/2022 i będzie dostępna online po raz ostatni w tym sezonie.

Teatr Ochoty w ramach walentynkowej akcji promocyjnej oferuje 2 bilety w cenie jednego. Aby skorzystać z tej oferty należy użyć kodu promocyjnego PARAWTEATRZE podczas zakupu biletów na stronie ewejściówki.pl.

Dobrym pomysłem na prezent jest też bilet otwarty, który pozwala na wybranie dowolnego spektaklu z repertuaru danego teatru. Bilet taki oferują m.in. Teatr Ateneum – voucher podarunkowy dostępny jest do końca tego sezonu. Bilet otwarty na spektakle Teatru Dramatycznego ważny do 31 lipca 2022 roku. Bilet otwarty oferuje także dla widzów Teatr Powszechny.

Na platformie VOD Warszawo dostępna jest specjalna lista z filmami o różnych obliczach miłości. Do zobaczenia są filmy polskie i zagraniczne, komedie czy dokumenty.

Dzisiejszy wieczór można także spędzić w Big Book Cafe. Improwizowaną komedię w wykonaniu nieocenionej Grupy Dobrze „W pogoni za miłością” zainspirowały tragikomiczno-romantyczne przypadki Bridget Jones. 

Walentynki w Kinie Muranów to specjalne przedpremierowe pokazy, które pokazują różne odcienie miłości: "Matki równoległe" P. Almodóvara, "Piosenki o miłości" T. Habowskiego oraz "Paryż, 13. dzielnica" J. Audiarda. 

Specjalny wieczór dla dorosłych z okazji święta zakochanych można spędzić w Centrum Nauki Kopernik. W ramach cyklu „Wieczory dla dorosłych” odbędzie się Randka w ciemno, której tematem przewodnim jest Miłość. 300 interaktywnych i multimedialnych eksponatów na czterech wystawach, pokazy w Planetarium i Teatrze Wysokich Napięć, spektakle w Teatrze Robotycznym, zajęcia w Majsterni, spotkania z ekspertami.