null

"Rewolucja, której nie było" - spektakl Teatru 21

Drukuj otwiera się w nowej karcie
07.04.2022 19:00 - 08.04.2022 21:00

Spektakl-koncert “Rewolucja, której nie było” inspirowany jest protestem osób z niepełnosprawnościami i ich rodziców (RON), który rozpoczął się w sejmie 18 kwietnia i trwał do 27 maja 2018 roku.

“Rewolucja, której nie było” nie jest rekonstrukcją wydarzeń, a raczej grą ze znaczeniami i emocjami, które towarzyszyły protestowi w Sejmie. Protest, który wiosną obserwowała cała Polska, zostawił po sobie nie tylko rozczarowanie i bolesne świadectwo marginalizacji potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pozostały po nim także archiwalia – transparenty, listy i pocztówki pisane do protestujących oraz przez nich samych.
 
„Rewolucja, której nie było” to spektakl, którego motorem jest napięcie między odgórnie ustanowioną normą i odstępstwem od niej; między niewypowiedzianymi głośno kryteriami moralnymi i wykrzyczanymi ze sceny osobistymi potrzebami i opiniami aktorów. To teatr, który bada przestrzeń pomiędzy tym, co jawne, a tym, co (jeszcze) ukryte.
 
Spektakl grany z napisami w języku angielskim i ukraińskim.
Dla widzów z Ukrainy przewidziana jest darmowa pula biletów na każdy spektakl (kontakt na adres: rezerwacje@teatr21.pl).
 
Spektakle w kwietniu 2022:
  • 7 kwietnia godz. 19:00
  • 8 kwietnia godz. 19:00\

Źródło: strona Teatru 21.