null

Rezydencje literackie dla gości z Białorusi i Ukrainy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grafika z napisem Literary Residencies
Autor: materiał promocyjny SDK

Znów zapraszamy do stolicy pisarzy/pisarki, dramaturgów/dramaturżki oraz tłumaczy i tłumaczki z Białorusi i Ukrainy. Mogą spędzić kilka twórczych tygodni w centrum Warszawy, pod opieką Staromiejskiego Domu Kultury.

To już kolejny program rezydencji literackich, który ogłaszamy wspólnie ze Staromiejskim Domem Kultury. Tym razem wybranych zostanie co najmniej pięć osób na pobyty o długości od 2 do 6 tygodni. Zgłoszenia są przyjmowane do 2 grudnia. 

Nabór jest skierowany do twórczyń i twórców z Białorusi i Ukrainy, spełniających następujące kryteria:

• mają na swoim koncie co najmniej jedną wydaną drukiem książkę, tom poetycki lub tłumaczenie, albo co najmniej jedną wystawioną w teatrze sztukę,
• komunikują się w języku angielskim lub polskim,
• pracują aktualnie nad projektem literackim.

Organizując rezydencje, pragniemy włączyć zagranicznych pisarzy_ki oraz tłumaczy_ki do warszawskiego świata literackiego. Zachęcamy do spędzenia kilku tygodni w Warszawie i poznania lokalnej sceny artystycznej, historii miasta oraz kulturalnej oferty stolicy. 

- czytamy na stronie Staromiejskiego Domu Kultury. Tam zamieszczone są szczegółowe informacje dotyczące naboru, regulamin i formularz zgłoszeniowy.