Twórz w Warszawie! Zapraszamy na rezydencje

Warszawska Starówka - widok na kamieniczki przy Placu Zamkowym, fragment kolumny Zygmunta.
Warszawska Starówka | Autor: Tomasz Kaczor

Twórczynie i twórcy z Białorusi i Ukrainy mogą spędzić kilka tygodni w Warszawie na zaproszenie Staromiejskiego Domu Kultury. Jeszcze do końca tygodnia można zgłaszać się na literackie rezydencje, które będą się odbywać w przyszłym roku.

Nabór jest skierowany jest do pisarek i pisarzy, dramaturżek i dramaturgów oraz tłumaczek i tłumaczy z Białorusi i Ukrainy, spełniających następujące kryteria:

• mają na swoim koncie co najmniej jedną wydaną drukiem książkę, tom poetycki lub tłumaczenie lub co najmniej jedną wystawioną w teatrze sztukę,
• komunikują się w języku angielskim lub polskim,
• pracują aktualnie nad projektem literackim.

Organizując rezydencje, pragniemy włączyć zagranicznych pisarzy_ki oraz tłumaczy_ki do warszawskiego świata literackiego. Zachęcamy do spędzenia kilku tygodni w Warszawie i poznania lokalnej sceny artystycznej, historii miasta oraz kulturalnej oferty stolicy. Naszym rezydentom zapewniamy mieszkanie w centrum z dogodnym miejscem do pracy twórczej, stypendium, wsparcie merytoryczne i logistyczne, a także włączenie ich w działalność naszej instytucji.

Szczegóły dotyczące terminu i długości pobytu będą ustalane indywidualnie z rezydentkami /rezydentami.

O rezydencjach literackich w Warszawie i miastach partnerskich można przeczytać na stronie www.literaryresidenciespoland.pl.