null

Richard Bona & Alfredo Rodriguez Band - Dobry Wieczór Jazz w Teatrze Roma

Drukuj otwiera się w nowej karcie
25.10.2021 19:00 - 25.10.2021 21:00

Dobry Wieczór Jazz to cykl koncertów na deskach Teatru Muzycznego ROMA zainicjowany w 2015 roku. Co miesiąc prezentowane są starannie dobrane i charakteryzujące się wysokim poziomem koncerty artystów z Polski i zagranicy.

Richard Bona – prawdopodobnie najbardziej wszechstronny muzyk naszych czasów, multiinstrumentalista, niedościgły wirtuoz basu, wokalista rozpoznawalny po pierwszej frazie, kompozytor, lider – człowiek instytucja. Urodzony w wiosce w centralnym Kamerunie przez Rumunię i Paryż dotarł do Nowego Jorku, gdzie jego charyzmę natychmiast docenili najwięksi giganci jazzu:  Bobby McFerrin, Wynton Marsalis, Joe Zawinul, zespół Steps Ahead i wreszcie sam  Pat Metheny, który zaoferował mu miejsce w swojej legendarnej grupie.

Bona objechał świat dookoła w towarzystwie legend, by wkrótce zasłynąć jako autor własnych projektów,  silnie zakorzenionych w afrykańskiej tradycji, zarazem jednak o europejskiej tradycji harmonicznej i amerykańskiej swobodzie właściwej jazzowemu światu.

Richard Bona zagra w nowym składzie, zwiastując kolejny, długo oczekiwany projekt. Wystąpi z z zespołem i fenomenalnym  Alfredo Rodriguezem, kubańskim mistrzem fortepianu kształconym w konserwatorium w Hawanie. Znajomość obu muzyków trwa od produkowanego przez  Quincy Jonesa albumu Tocororo.

źródło: Teatr Roma